Kategoriler
12 Mayıs 2018

Genç kız annenin sevgilisi tarafından tecavüze uğradı

İstanbulda geçenlerde boşanan T.P. ve L.K. çiftinin çocuklarının velayeti mahkeme tarafından babaya verildi. Hafta sonları annesini görmek için onda kalan 12 yaşındaki kız annesinin erkek arkadaşı tarafında cinsel istismara uğrayıp tecavüz edildi. Olayı duyan baba T.P.’nin şikayeti üzerine tutuklanan C.A. hakkında çocuğun cinsel istismarı suçundan 15 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Dava ikinci celsede karara bağlandı. İstanbul Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya sanık C. A. cezaevinden getirilirken avukatları salonda hazır bulundu. Müşteki tarafından ise babası T. P’nin katıldığı duruşmada Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı adına ise avukat Hatice Boz hazır bulundu. Duruşmaya mağdure H. P. de katıldı. Duruşmada cumhuriyet savcısı davaya ilişkin suçlu hakkındaki görüşlerini açıkladı.
Duruşma da söz alan mağdure H.P Annem olacak şu kadın diye hitap ederek babama çok kötülükler yaptı. Babam onbirkez annem tarafından bıçaklandı. Babam annem yüzünden felç ve kanser oldu. Ben bu tüm olanlara sustum. Annem başka bir adamla evlendi Tecavüzcü Sanığı göstererek sözlerine devam eden H.P Şu bana tecavüz eden adamla beraber oldu. Daha sonra gözyaşlarıyla konuşmalarına devam eden mağdure Ben bu şekilde ifade vermek istemedim. Ben tacize uğramadım diye konuştu. Mağdurenin üzgün bir şekilde olması ve tacize uğramadığını söylemesi üzerine mahkeme başkanı bu şekilde ifade vermek için zorlanıp zorlanmadığını sordu mağdure ise Hayır başka bir şey demiyorum dedi. Mağdurenin beyanları baskı sonucu verilmiştir. 
Duruşmada esas hakkındaki mütalaya karşı söz alan avukat Hatice Boz Önceki beyanlarımızı tekrar ediyorum. Küçük mağdurenin huzurdaki beyanları baskı sonucu verildiğinden mağdurenin soruşturma aşamasında vermiş olduğu ifadesinde yanlış beyanda bulunduğunu söyledi. Duruşmada savunmasını yapan sanık C. A. ise Olaya ne diyeceğimi bilmiyorum. Şaşırdım kaldım. İş yerim okula 6 metre mesafede ben hiçbir kişiye tecavüzde bulunmadım dedi. Mahkeme heyeti Sanığa 21 yıl hapis cezası ile cezalandırılmasına karar verdi. 

Yazar
Etiketler:
   342 Görüntüleme

#Genel Kategorisinden Daha Fazla İçerik